Як забезпечити аграрним підприємствам стабільний прибуток на увесь рік?

Сільське господарство – зараз чи не єдина галузь, яка поприскладні політичні та економічні умови, є прибутковою. Банки охотно кредитують сільськогосподарські підприємства, бо впевнені у їх платоспроможності. А тим часом самі сільгоспвиробники постійно задумуються над питаннями:

 • Як забезпечити стабільний прибуток підприємству протягом всього року, а не лише після реаліхації врожаю?
 • Як застрахувати себе на випадок неврожаю або стихійного лиха?
 • Чи є така «страхівка», по якій можна отримати виплати без настання страхового випадку?
 • Куди можна інвестувати вільні кошти з мінімальним ризиком?

І поки хтось, читаючи ці питання, думає, що далі буде реклама чергової МММ-компанії або супердорогого страхового продукту, поспішу заспокоїти – мова піде про сонце. Точніше, про сонячну енергії і можливість заробітку на ній.

Вже давно в світі, а останні кілька років і в Україні, діє «зелений тариф» на продаж електроенергії, отриманої з відновлювальних джерел. Одним з таких джерел є сонце, і за допомогою сонячних електростанцій зараз виробляється значна частка всієї електроенергії в Україні.

Яке відношення до сонячної енергетики мають аграрні підприємства? Найбільш дотичне:

 1. Кожне господарство має на балансі будівлі (тік, склад, елеватор, адміністративні будівлі тощо), дахи яких не використовуються в жодних цілях, а могли б приносити прибуток. Так само є земельні ділянки не придатні для ведення господарства чи будівництва, і вони також можуть приносити прибуток, якщо на них розмістити сонячну електростанцію.
 2. Сонце світить щодня і виплати по «зеленому тарифу» здійснббться щоміся. Це якраз і є той стабільний прибуток протягом всього року. Це ті живі кошти, які Ви гарантовано отримаєте незалежно від цін на пальне чи закупівельних цін на зерно. Тепер Ви можете реалізовувати продукцію тоді, коли вигідно, а не здавати її за безцінь, шукаючи кошти на утримання підприємства і виплату заробітної плати.
 3. Сонячна електростанція – це «надійна страхівка», яка забезпечить Вам виплати в будь-якому випадку – і взимку, коли на полях лежить сніг і нічого не вирощується, і влітку, коли культури ростуть і дозрівають, і навіть при несприятливих погодніх умовах (засуха, дощі, град чи буревії, які призвели до втрати урожаю) Ви отримуєте прибуток, адже сонячна електростанція працює навіть за несприятливих для сільського господарства погодніх умов.
 4. Вигідна інвестиція, яка приносить прибуток до 20% річних в євро. Хіба якась фінансова установа може запропонувати таку відсоткову ставку та ще й в євро? Питання риторичне.
 5. Вигідне кредитування. Так звані «зелені проекти», до яких відноситься і сонячна енергетика, досить охотно кредитують українські банки та міжнародні фінансові установи під низькі відсотки (до 7,5% річних в євро) на термін до 8 років (притому що середній термін окупності СЕС складає 4,5 – 6 років). Тобто оборотні кошти залишаються на підприємстві, а кредит погашається за рахунок виплат по «зеленому тарифу»
 6. Будівництво власної СЕС цілком безпечне і не несе ніяких ризиків. Спрогнозувати дохід від роботи СЕС можна з точністю до 1 євро. І ці прогнози враховуються при погодженні кредиту. До речі, в якості застави здебільшого виступає обладнання, з якого змонтована СЕС,
 7. Довговічність роботи СЕС. Обладнання розраховане на стабільну роботу без спаду продуктивності не менш як на 25 років. Слідкувати за роботою СЕС можна за допомогою додатку на смартфоні, а догляд обмежується тим, щоб кілька разів на рік помити сонячні панелі, якщо на них є багато пилу або ж птах влаштували атаку

Ви ще сумніваєтесь, чи варто? Варто. До того ж спеціалісти ТОВ «Гоін Солар» забезпечать Вам весь комплекс робіт від проекту до введення в експлуатацію СЕС та оформлення всіх необхідних документів. Ми підберемо найякісніше обладнання від лідерів індустрії з високою продуктивністю, надійною гарантією та за розумними цінами.

Попередній проект та кошторис робіт і матеріалів для будівництва СЕС на Вашому підприємсті виконуємо БЕЗКОШТОВНО.

 

 

 

Керівнк відділу збуту

ТОВ «Гоін Солар»

Оксана Бігун